Sibutramín 20 mg

33.00 

Množstvo Cena
1 - 2 33.00 
3 - 5 30.00 
6 - 9 27.00 
10+ 25.00 
x
Popis

Sibutramín 20 mg je Liečivo, ktoré sa nazýva sibutramín hydrochloridum monohydricum.
Jedna kapsula obsahuje 20mg tejto látky.

Terapeutické využitie:

Sibutramín je spoločne s nízkokalorickou diétou a telesným cvičením odporúčaný pre pacientov s nutričnou obezitou. Pomáha znižovať telesnú hmotnosť tým, že vyvoláva pocit sýtosti, už po požití menšieho množstva jedla.

Vlastnosti: 

Sibutramín je inhibítor spätného vychytávania serotonínu a noradrenalínu. Pôsobí tak, že ovplyvňuje spätné vychytávanie neurotransmiterov 5-hydroxytryptamínu (nazývaného serotonín) a noradrenalínu do nervových buniek v mozgu. Neurotransmitery sú chemické látky, ktoré umožňujú nervovým bunkám spolu komunikovať. Blokovaním ich spätného vychytávania zvyšuje sibutramín množstvo týchto neurotransmiterov v mozgu. Zvýšená hladina neurotransmiterov v mozgu pomáha pacientom cítiť sa po jedle plnšie a pomáha znížiť ich príjem potravy. Sibutramín spolu s diétou a cvičením sa používa u pacientov s veľkou nadváhou s bodmi mass indexom (BMI) väčším alebo rovným 30kg/m2 au pacientov s nadváhou s BMI väčším alebo rovným 27kg/m2, ktorí majú, tiež rizikové faktory spojené s obezitou, ako je diabetes typu II alebo dyslipidémia (abnormálna hladina tuku v krvi).

Nemá návykové ani psychostimulačné účinky

Nežiaduce účinky sa vyskytujú prevažne na začiatku liečby v priebehu prvých 4 týždňov. Ich frekvencia sa časom zmierňuje. Spravidla nie sú vážne, nevedú k prerušeniu liečby a sú prechodné. Medzi nežiaduce účinky patrí zvýšenie krvného tlaku, búšenie srdca, sucho v ústach, zápcha a bolesti hlavy.

Dávkovanie:

Užíva sa jedna kapsula Sibutramínu 20 mg jedenkrát denne na ráno a je potrebné ju zapiť dostatočným množstvom tekutiny.

Recenzie (0)

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Sibutramín 20 mg”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.